Yapılan yeni araştırmalara göre, sosyal medyanın çok fazla kullanılması, uyku bozukluğu ve depresyon gibi problemleri ortaya çıkarıyor.

Son dönemlerde yapılan araştırmalardan bir tanesi de sosyal medyanın insanlar üzerine etkisi alanında oldu. Yapılan bu yeni araştırmalar doğrultusunda, Zirve Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Halk Sağlığı Uzmanı olan Yardımcı Doçent Doktor Nilgün Ulutaşdemir, sosyal medyanın insanlar tarafından aşırı olarak kullanılmasının, ileride uyku bozukluğu ve depresyon gibi bozukluklar meydana getireceğinden bahsetti.

Sosyal medyanın aşırı kullanılmasının zararları hakkında kişileri uyaran Zirve Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Halk Sağlığı Uzmanı olan Yardımcı Doçent Doktor Nilgün Ulutaşdemir, yapılan araştırmalardaki analizlere göre, özellikle geceleri duygusal odaklı sosyal medya alanının kullanımının, yetersiz olarak sayılabilecek uykuya ve öz saygıda düşüşlere neden olabileceğinden bahsetti. Depresyon ve yüksek düzeyde anksiyete ile bu durumun doğrudan ilişkilendirildiğini söyleyen Zirve Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Halk Sağlığı Uzmanı olan Yardımcı Doçent Doktor Nilgün Ulutaşdemir, hastalıkların insan bünyesinde değişiklikler yaptığını belirtti ve sosyal medyanın da insanı hastalığa götürebileceğini hatırlattı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here