İstanbul Modern ve Turkcell, müze yolunda iş birliğine gitti.

Beacon teknolojisi ile ziyaretçiler, müzedeki eserler ile ilgili görsel ve yazılı bilgiye, akıllı telefonlarından ulaşabilecekler. Turkcell Genel Müdürü, söz konusu olan uygulamayı başka müzeler için de geliştirebileceklerini söyledi.

2012 senesinden bu yana İstanbul Modern’in teknoloji ve iletişim sponsoru olan Turkcell, şimdi de Beacon teknolojisi ile ziyaretçilere rehberlik hizmeti verecek. Söz konusu olan Beacon teknolojisi ile donatılan müze içerisinde ziyaretçiler akıllı telefonlarından buldukları yer, eserler, restoran ve mağaza da dahil olmak üzere pek çok kılavuz bilgiye ulaşabilecek. Bu uygulama için sadece İstanbul Modern uygulamasını akıllı telefonlara indirmek ve daha sonra Beacon ikonunu aktif hale getirmek yeterli olacaktır. Bu projede Turkcell, ayrıca bu hizmeti aldıkları süre boyunca kullanıcılara ücretsiz olarak internet hizmeti de verecek.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, yeni uygulama ile ilgili, Türkiye’de ilk defa verilecek bu hizmete iOS ve Android uyumlu telefonlardan ulaşılabileceğini söyledi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here