Google firması, Android 6.0 Marshmallow ile birlikte hayatımıza giren Doze mod, bir süre sonra Android Wear cihazlarına geçecek.

Google firması, Android 6.0 Marshmallow ile birlikte hayatımıza giren Doze mod uygulamasını, kısa bir süre sonra Android Wear cihazlarına geçirmeyi planlıyor. Teknoloji devi olan Google’ın gün içerisinde yapmış olduğu duyuruya göre, Android Wear platformunu kullanan kullanıcılarını heyecanlandırdı. Yalnızca kısa bir süre içerisinde yeni bir güncelleme yayınlayacağının haberini veren Google, bu güncellemenin içeriği ile ilgili bilgiler verdi.

Söz konusu olan güncelleme, günlük işleri kolaylaştırmak için bir kaç jest, hoparlör için iyileştirme, uygulama izinleri ve akıllı saatlerden direk arama yapma ve cihaza gelen aralamalara da cevap verme gibi özellikler içermektedir. Fakat güncellemenin getirmiş olduğu yenilikler arasında doze modu bulunmaktadır. Bu uygulama ise, özellikle batarya ömründe ciddi şekilde katkıda bulunmuştur. Ekran kapalı konumda iken ara planda bulunan uygulamaları uyku moduna geçiren doze modu, batarya tükenmelerini de engellemektedir. İlerleyen haftalar içerisinde yayınlanacak olan güncelleme ilk kez, ikinci nesil Moto 360 için gelecek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here