Turkcell, engelli çocuklar için MEB ile beraber giriştiği Engelsiz Eğitim Programı’nın ilk etabını tamamladı ve 12 okulda faaliyetler başladı.

Turkcell’in engelsiz eğitim programı 12 okulda başladı. Özel teknolojilerle ve mesleki eğitim donanımlarıyla donatılmış sınıflarda öğrenciler eğitim almaya başlıyor. Turkcell yönetim kurulu başkanı Ahmet Akça hedeflerinin 80 okul olduğunu söyledi.

Turkcell eğitime destek vermeye devame diyor. Turkcell’in bir süredir üzerinde çalıştığı proje olan engelsiz eğitim programı sonunda 12 okulda faaliyete geçti. Turkcell yönetim kurulu başkanı olan Ahmet Akça hedeflerinin iki yıl içinde 80 okula ulaşmak olduğunu söyledi. Bu okullarda 10 bin öğrencinin engelsiz eğitim alabilmelerini sağlamak istediklerini de ekledi.

ENGELLİ ÇOCUKLAR İÇİN EĞİTİM

Turkcell engelli çocukların eğitim alabilmesi ve daha sonra istihdam edilebilmeleri için MEB ile birlikte engelsiz eğitim programı adlı projeye başlamıştı ve projenin ilk etabı tamamlanarak 12 okulda faaliete geçildi. Sınıflar engelli çocukların ihtiyaçlarına göre tasarlandı ve yine ihtiyaçlara yönelik teknolojik ekipmanlarla donatıldı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here